W dzisiejszym społeczeństwie i w społeczeństwie przyszłości sens służby dla człowieczeństwa przybiera formę zdecydowanego zaangażowania i determinacji w znajdowaniu odpowiedzi na wielkie pytania, wynikające z życia w świecie pełnym sprzeczności i wyzwań.

Jeśli filozofia - jako poszukiwanie prawdy - zbliży nas do sedna rzeczy, do ich najgłębszej przyczyny, wszystko nabierze nowego znaczenia. Ważne jest, żebyśmy wiedzieli dlaczego działamy, dla kogo działamy i co chcemy osiągnąć.

Praktyczna filozofia, pomaga ludziom żyć, zharmonizować ludzką istotę z innymi i zestroić ją ze światem, pomaga jej zaakceptować to kim jest i walczyć o to kim chce być.

 

edukacjaZnaczenie edukacji
 
Proponujemy kompletną, humanistyczną i całościową edukację, która wzmacnia ludzkie istoty wskazując im kierunek własnego życia i możliwość wniesienia skutecznego wkładu w ich społeczność.

Edukacja przez filozofię to nasze nowe i oryginalne podejście, które odświeża i wzbogaca cechy indywidualne człowieka.

Formy kształcenia oferowane dzisiaj są specjalizowane, a więc częściowe w swoim podejściu. W N.A. proponujemy zintegrowaną edukację, która łączy i ujednolica wszystkie gałęzie nauki.

Uczy jak żyć. Edukacja filozoficzna pozwala nam odkryć sens życia, jego przyczyny i jego cele. Ten rodzaj wiedzy jest zawsze korzystny dla człowieka.

Nasza edukacja pracuje zarówno z jednostką jak i ze społecznością. Kiedy jednostki poszerzają swoją wiedzę zdobywają większą pewność siebie i zaufanie do siebie samego, rozwijają zdolności bycia sobą i spokojnego mierzenia się z trudnościami życia.

Jeśli ludzie osiągną pewność i jasność widzenia oraz zaufanie do siebie, dadzą to również społeczeństwu.