10.05.2022
WTOREK
(Warszawa)
godz. 19:00

„Usłyszeć ciszę – o wewnętrznej drodze”

Zapraszamy na spotkanie ze wschodnią mądrością i złotymi wskazaniami, których treść ujęta została w książce „Głos ciszy” („Głos Milczenia”)

Jest częścią tryptyku, na który składają się również „U Stóp Mistrza” i „Światło na Ścieżce”, wydanego w 1889 roku przez Towarzystwo Teozoficzne.
Są to fragmenty nauk spisanych przez Helenę Bławatską, pochodzących z nurtu filozofii tybetańskiej, a korzeniami sięgających starożytności.

Filozofia Tybetu, stanowi niekończące się źródło inspiracji dla nas ludzi Zachodu, w znajdowaniu innej perspektywy na życie i nauki kierowania się w codzienności uniwersalnymi wartościami, które mogą pochodzić z naszego wnętrza, a dzięki którym łatwiej wystrzegać się i rozumieć pułapki spotykających nas okoliczności.

XIV Dalajlama, tak napisał we wstępie do jubileuszowego wydania tej książki:

Wierzę, że ludzie mogą być dobrymi istotami ludzkimi, niekoniecznie będąc duchowymi. Akceptuję też ich prawo do tego, że nie chcą być uduchowieni lub wierzyć w konkretną religię.  Jednocześnie zawsze wierzyłem, że rozwój wewnętrzny czy duchowy jest konieczny dla większego szczęścia człowieka i zwiększenia naszej zdolności do przynoszenia pożytku innym. (...)
Wierzę, że ta książka wywarła silny wpływ na wielu szczerych poszukiwaczy i aspirantów do mądrości i współczucia Ścieżki Bothisattwy. Z radością przyjmuję tę Edycję Stulecia i mam nadzieję, że przyniesie ona korzyści jeszcze wielu osobom.”

 „Intelekt żyje zazwyczaj kosztem mądrości” H. P. Bławatska

Miejsce spotkania:
siedziba Nowej Akropolis w Warszawie,
ul. Zygmunta Glogera 3/1.
 
Wstęp wolny.